Singltrek pod Smrkem

Singltrek pod Smrkem je první síť singltrekových stezek v České republice navržená pro maximální prožitek z jízdy na kole a s respektem k přírodě. Singltrek pod Smrkem je výsledek projektu, hledající oživení cestovního ruchu na severní straně Jizerských hor, a který by současně nikterak neohrozil zdejší krásnou lesnatou přírodu. Při důkladném vyhodnocení projektu se prokázalo, že singltrek je pro okolí Smrku tou nejvhodnější možností.

Co singltrek vlastně představuje? 
Jedná se o cyklistické stezky několika obtížností, které cyklistické nadšence provedou zdejším krajem a nabídnou tak nejen požitek z jízdy, ale také spoustu krásných zákoutí Jizerských hor. Kromě nástupní zelené stezky, která je obousměrná, jsou všechny ostatní tratě jednosměrné a tudíž nemusíte mít strach z toho, že na nějakém technicky složitém úseku  nebo stoupání vám do cesty vjede horlivý cyklista do protisměru.

V následujícím období se síť těchto stezek značně rozšířila (tentokrát již jako česko-polský projekt podpořený Evropskou unií) a bajkerům se tak dnes nabízí 50 kilometrů upravených stezek, které dohromady s doprovodnými cestami čítají až cca 80 km a které své návštěvníky provezou okolím Jizerských hor jak na české straně, tak i také nově – na polské straně. 
Naše hotely Montana,Lučina,Central a Domeček jsou prověřené našemi spokojenými hosty,které se k nám vrací za odpočinkem,klidem a krásnými zážitky ,které dopřejeme každému kdo k nám zavítá.